Calperos 1000, kapsułki, 400 mg Ca, (węglan wapnia), 100 szt

Cena: 35,99
Ilość:
kupuję

Opis produktu

Skład

1 kapsułka zawiera:
Węglan wapnia 1000 mg, co odpowiada 400 mg jonów wapnia.

Substancje pomocnicze: magnezu stearynian, talk, dwutlenek tytanu, indygotyna, laurylosiarczan sodu, dwutlenek siarki, woda oczyszczona, żelatyna.


Działanie

Wapń jest pierwiastkiem biorącym udział w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej na przestrzeni całego życia człowieka. Warunkuje prawidłowe przewodnictwo nerwowe i kurczliwość mięśni poprzecznie prążkowanych. Utrzymuje równowagę elektrolitową organizmu, wpływa również na sprawność pracy mięśnia sercowego. Uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi. Wpływa na aktywność katalityczną szeregu enzymów, pełni też rolę przekaźnika, dzięki któremu bodźce chemiczne, fizyczne lub hormonalne ulegają przekształceniu w określony efekt biologiczny. Dzięki właściwości zmniejszania przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych wapń działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwalergicznie.

Węglan wapnia zawarty w preparatach CALPEROS pomaga pokryć dzienne zapotrzebowanie na wapń, zmniejsza utratę wapnia z układu kostnego u kobiet w okresie około- i postmenopauzalnym oraz u wszystkich osób w podeszłym wieku. Zapobiega wystąpieniu zmian kostnych w przebiegu przewlekłej niewydolności nerek. Wpływa łagodząco na odczyny alergiczne na powierzchni skóry i błon śluzowych.


Wskazania


Preparat polecany w stanach zwiększonego zapotrzebowania na wapń: okres intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży oraz w przebiegu ciąży i podczas laktacji, w nieprawidłowym żywieniu produktami ubogimi w wapń, w zaburzeniach wchłaniania zwrotnego wapnia z kanalików nerkowych, w zmniejszonym stężeniu wapnia we krwi z podwyższonym stężeniem fosforu u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek, poddawanych dializom i zapobieganiem wzmożonej pobudliwości nerwowo-mięśniowej, profilaktycznie w zapobieganiu i uzupełniająco w kompleksowym leczeniu osteoporozy, w przypadku długotrwałego unieruchomienia i okresie rekonwalescencji po złamaniach kości, wspomagająco w leczeniu przeziębień i chorób alergicznych.


Dawkowanie

CALPEROS 1000: 1 kapsułka (400 mg wapnia zjonizowanego) 1 do 3 razy dziennie.

Nie należy zażywać więcej niż 1200 mg jonów wapnia na dobę, czyli nie więcej niż 3 kapsułki CALPEROS 1000.


Przeciwwskazania:

  • nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku

  • zwiększone stężenie wapnia we krwi i nadmierne wydalanie wapnia w moczu np. D3, w nowotworach odwapniających, takich jak szpiczaki i nowotwory dających przerzuty do kości, w ciężkiej niewydolności nerek nie leczonej dializami.

  • kamica nerkowa

  • leczenie glikozydami nasercowymi

  • ciężka hiperkalciuria
Działania niepożądane:


Nadmierne stężenie wapnia we krwi, nadmierne wydalanie wapnia w moczu, zaparcia, wzdęcia z oddawaniem gazów, nudności, bóle brzucha, biegunka, świąd, wysypka, pokrzywka.

Kategorie

sklep internetowy AptusShop.pl tworzenie stron Aptus.pl
szukaj
Koszyk:  0,00 zł (0szt.)do kasy